Üsküdar’da bir fermuar hastanesi

300 LİRA İSTENEN FERMUARI NASIL 10 LİRAYA YAPTIRDIM?
Kaya’nın montunun fermuarı bozuldu. Şu ince, hafif, katlayınca el kadar olan montlardan. Tamir ettirmek için, bir alışveriş merkezinin alt katındaki terziye telefon ettim. Fermuarı 300 liraya değiştireceğini söyledi. Çok fazla dedim. Montlar bu şekilde, biraz pahalı oluyor dedi.
Mont hassas, fermuarı değiştirirken, sökerken dikerken bozulsun istemiyorum, işinin ehli bir usta olsun istiyorum. Biraz pahalı olmasına da razıyım ama bu rakam bana çok fazla geldi.
İnternete girip araştırdım, karşıma www.fermuarhastanesi.com çıktı. Aradım telefona Vehbi bey çıktı. Durumu anlattım, montun fotoğraflarını istedi. Tamir edebilir miyiz bir bakalım, olmazsa yeni fermuar dikilir dedi. Fiyat sordum: 8 lira yeni fermuar, 30-40 lira da dikim, en fazla 50 TL’ye hallolur dedi.
Üşenmedim, kalktım Maslak’tan Üsküdar’a gittim.
İyi ki gitmişim, iyi ki gitmişim. Bir kere yeni fermuara bile gerek kalmadı, Vehbi Bey fermuarı tamir etti ve 10 lira aldı. Daha fazla vermek istedim, kabul etmedi. Böylece beni, hizmetin asıl bedelinin otuz katını vermekten kurtardı!
Fermuar Hastanesi deyince aklınızda devasa bir yer canlanmasın. Üsküdar’da eski bir pasajda, taş çatlasın 10 metrekare bir tuhafiyeciden bahsediyoruz. Ben fermuarımı yaptırırken kapıda beş kişi kuyrukta bekliyordu. Sohbet başladı. İki kişi benim gibi Avrupa yakasından gelmiş. Tanıdık müşteriler de var. Herkes Vehbi beyin ustalığına ve dürüstlüğüne iknaydı.
Vehbi bey iddialı: Web sitesinde benim yaptığım tamiri kimse yapamaz diyor. Eksik fermuar dişlerini bile onarıyor. Paraşüt, balıkadam, çizme, bavul… fermuarı bozulan her türlü eşyanıza yeniden can veriyor.
İşini iyi yapan dürüst insanların yolu açık olsun. İşini severek yapmak onlara yetip artıyor ama çok kazansınlar, çok güzel yaşasınlar, para yağsın üstlerine. Çok içten dileğimdir.
Not: Eşinin kazağına işlediği nakışa dikkat:) Bir de, Vehbi bey kusura bakmasın, gözünü kapalı çekmişim.
Alıntı/  Zeynep Guven Unlu facebook sayfasından

Bir Cevap Yazın

%d