Küresel hazır giyim endüstrisinde başkanlık koltuğu 2 yıl bizim

Pandemi ile birlikte büyük bir değişim ve dönüşüm sürecine giren küresel hazır giyim endüstrisinde en kritik görevi iki yıl boyunca bir Türk başkan yürütecek. 

40’ı aşkın ülkeden hazır giyim dernekleri ile 100 binden fazla şirketi ve 20 milyon çalışanı temsil eden Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu’nun (IAF) Başkanlığına İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) temsilcisi Türk iş insanı Cem Altan seçildi. Altan,  görevi Belçika’da düzenlenen törenle Han Bekke’den devraldı.

Cem Altan kimdir

Aycem Tekstil’in kurucusu Cem Altan, İngiltere’de Nottingham Trent Üniversitesi Tekstil Teknolojisi bölümünden mezun oldu. Altan İHKİB’in yanı sıra Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin de (TGSD) Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor. 2014’ten bu yana İHKİB’i temsilen IAF Yönetim Kurulu üyesi olan Altan İHKİB’in küresel moda etkinliği Fashion Week Istanbul’un Organizasyon Komitesi Başkanlığı’nın yanı sıra yine İHKİB tarafından düzenlenen Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın jüri başkanlığını yürütüyor.

Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu (IAF)  hakkında:

IAF, hazır giyim üreticileri, markaları, dernekleri ve destekleyici endüstri için dünyanın önde gelen federasyonu konumunda bulunuyor. 40’ın üzerinde ülkede bulunan hazır giyim dernekleri,  100 binden fazla şirketi ve 20 milyondan fazla çalışanı temsil ediyor. Merkezi Hollanda’da bulunan IAF, daha güçlü, daha akıllı ve daha sürdürülebilir tedarik zincirleri oluşturmak için üyelerini bir araya getiriyor. Üyelerine değerli bilgiler ve rehberlik sağlayan IAF, daha fazla endüstri standardizasyonu, uyum, iş birliği ve küresel çözümler üzerinde çalışıyor.

Bir Cevap Yazın

%d