Engellenebilir körlüğe karşı savaşan kadınlar

Ünlü sanatçılar, kadına destek önderleri, çevre savaşçıları bir araya geldi. Deniz Sağdıç, Fırat Neziroğlu, Nardane Kuşçu, Zeynep Bugay ve Seçil Arıkan çevre ve sürdürülebilirlik adına “ses olmaya” devam edecek…
Türkiye’nin önde gelen geri dönüşüm, sürdürülebilirlik ve engellenebilir körlük için çalışan toplum liderleri bir araya geldi.
“L’Occitane’ı seçiyorum” ve “Favorim L’Occitane” mesajıyla sosyal medyada yayınlanmaya başlayan videolar, Türkiye’de büyütmeye çalıştıkları sürdürülebilir döngüsel ekonomiye önemli bir destek niteliği taşıyor.
Geri Dönüşüm Ustası
 
Deniz Sağdıç, plastik, alüminyum ve kumaş gibi atık maddeleri olağanüstü sanat eserlerine dönüştürüyor.
Ekolojik tarım ve kadına desteğin Nar Annesi
 
İzmit Kandıra’da kurduğu organik tarım çiftliği ve yaşam merkezi Narköy’de 16 kadınla karbon ayak izi bırakmadan ekolojik tarım yapan Nardane Kuşçu. Nam-ı diğer Nar Anne. “Düşü olmayanın, işi de olmaz!” mottosuyla Türkiye’nin ilk tohum bankasını kuran Nar Anne adeta herkese köprü oluyor.
Türk Dokuma Sanatını dünya ile tanıştırdı
 
Dünyaca ünlü usta dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu, el yapımı tasarımlarında geri dönüştürülmüş kumaşlar kullanıyor ve sonsuz enerjisini yansıttığı sanatıyla geleceğe nefes oluyor. Anadolu’nun unutulmaya başlanmış dokuma sanatını, tasarladığı eserlerle yeniden canlandırmaya çalışıyor.
 
Engellenebilir Körlük
 
Altı Nokta Körler Vakfı Genel Müdürü Seçil Arıkan, 2018 yılında L’Occitane’ın başlattığı Beauty Box projesine vurgu yaparak, “Marka ile yaptığımız işbirliği şimdiye kadar 18 bin kişiye ışık oldu. Dünya çapında 1997’den beri 10 milyon kişi marka sayesinde göz tedavisi oldu. Hedef ise 2025’e kadar 15 milyon kişiye ulaşmak!” diyor.
 
Kitaplarının geliriyle 5 orman kurdu
 
Yazar ve Doğa Dostu Zeynep Bugay ise yıllardır kitaplarının geliri ile minik ormanlar yaratıyor, fidan bağışında bulunuyor. Şu ana kadar toplam 5 hatıra ormanı olan Zeynep Bugay, adeta hepimize oksijen oluyor.

Bir Cevap Yazın

%d