Çok hatalar yaptım ama hepsinden beslendim

‘Je T’aime’, ‘I Will Love Again’, ‘Adaigo’ gibi aşkı en iyi anlatan şarkılarıyla dünyayı kasıp, kavuran Belçikalı şarkıcı Lara Fabian’ın ne kadar insan olduğunu sorulara verdiği cevaplardan öğrenebiliyorsunuz;
2021’de Kanada’da bir müzik okulu açmayı planlıyorum. Okulun hem yatırımcısı hem de öğretmeni olacağım. Sevdiğim 3-4 dostum da bu projede benimle birlikte olacak. Şu anda tüm dikkatimi önce dünya turnesine sonra da açacağım okula verdim.
-Avrupa’dan bakınca Türkiye’yi nasıl görüyorsunuz?
Sıra dışı, modern ve dinamik bir ülke. Yemekleri de harika. Bugüne kadar bu topraklarda birçok imparatorluk yaşamış. Arkeolojide, bilimde, edebiyat ve müzikte muhteşem bir yer. Ayrıca Türk kadınlarının özgürlüğü henüz aydınlanmamış ülkeler için ışık olmalı.
Dünyaca ünlü birçok yıldız Çeşme, Bodrum ve Antalya’da mülk edindiler. Buradan ev almak ister miydiniz?
Çok iyi bir yatırımcı değilim. Bir yere hemen bağlanamıyorum. Şu anda herhangi bir yere yatırım yapmayı düşünmüyorum. Ailemle yaşadığım tek ev bana yeter.
Avrupa ve Türk kadınları arasında sizce ne gibi farklar var?
Bu konu kadınların yaşadıkları ülkelerdeki eğitim ve kültüre göre farklılık gösterir. Ben yarı İtalyanım. Türk ve İtalyan kadınlarının benzerlikleri var. Bizde aileler ve çocuklar çok önemlidir. Bizi yetiştirenlere olan saygımız çok büyüktür. Sizlerde de öyle.
Kendinizde sevdiğiniz ve sevmediğiniz özellikleriniz nelerdir?
Bazen çok gergin oluyorum ve bunu sevmiyorum fakat bu gerginlik üretkenliğimi ve yaratıcılığımı artırıyor. Gerginlik ve üzüntüdeki heyecandan besleniyorum. Yaratıcı bir insanım. Çok cömert ve sadık bir insanım. Bunu seviyorum.
13 yaşındaki kızınız Lou ile ilişkiniz nasıl? 
Lou benim için her şeyden önce gelir. İşlerimi ve hayatımı onun önceliğine göre düzenliyorum. Kızını her zaman dinleyen ve kalbini ona arkadaş gibi açan bir anneyim. Çünkü bana güvenmesini, inanmasını istiyorum.
Kızınızın sizin yolunuzdan yürümesini ister miydiniz?
Bir artist veya şarkıcı olmak istemediğini biliyorum ve buna çok seviniyorum. Ama bir gün benim yolumu seçerse onu sonuna kadar desteklerim. Kızım ne yapmak isterse onu başarması için elimden geleni yaparım. Ananas yetiştiricisi olmak istese bile sonuna kadar desteklerim. Yeter ki o mutlu olsun.
Bu hayatta sizi en çok mutlu eden şey nedir?
Sevdiğim insanlarla hayatın tadını paylaşmak ve kaliteli zaman geçirmek. Bu bir kahve içmek ya da güzel bir sohbet olabilir. Gözlerimi kapatıp şarkı söylemek beni en çok mutlu eden şeylerden biri. Çünkü ben şarkı söyleyince başka insanların hayatında bir farklılık yaratabiliyorum. Bu da beni çok mutlu ediyor.
Hayatınızda büyük hatalar yaptınız mı?
Çok büyük hatalar yaptım. Hem de aynı hatayı birkaç kez tekrarladığım oldu. Herkes kendi hatalarından ve davranışlarından sorumludur. Hayatımda yaptığım birçok hatayı kendim tetikledim. Hatalarım zaman içinde bana deneyim kazandırdı.
Sizce yaptığınız hataların ana sebebi neydi?
Ben insanları çok seviyorum ve onlara güveniyorum. Fakat bazı durumlarda insanları o güveni bana karşı kullanıyor. Sanırım en büyük hatam insanları sevmek ve güvenmek.
Yalnız yaşamaktan korkar mısınız?
Hayır hiç korkmam, hatta bazen yalnız seyahat etmekten de çok hoşlanırım.
Çanta ve ayakkabı takıntınız var mı?
Benim içimde yaşayan küçük bir erkek çocuğu var. O nedenle ne ayakkabı ne de çanta takıntım yok. Tek bir ayakkabı ve çantayla ömür geçirebilirim.
Sakin biri misiniz yoksa sinirli mi?
Ailemleyken çok sakinim. İş problemlerimin ailemi etkilemesine izin vermiyorum. Bazen işle ilgili aksilikler olunca çok sinirli olabiliyorum.
Cesur musunuz yoksa korkak mı?
Ben hayatımı korku ile yaşamam. Hayatımda korkuya hiç yer yok. Hem çok cesurum hem de çok dürüstüm.

Bir Cevap Yazın

%d