Çocuk evlerinde yetiştirdiği 300 çocuğa koruyucu aile buldu

Ülkenin bulunduğu her koşulda üreten ve geleceğe yatırım yapan Koruma Şirketler GrubuKoruma Altında Yetişen Gençler ve Korucu Aile Derneği (KALBEN) ile iş birliğini geliştiriyor.

Kalben Derneği ile bağlarını anlatan Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı V. İbrahim Aracı, “Benim de içerisinde büyüdüğüm aile evimizi Kalben Derneği’ne tahsis ettik. Ailemizin en nadide anılarının yaşandığı evde şimdi koruma altındaki çocuklar yetişiyor” şeklinde konuştu.

KALBEN DERNEĞİ NELER YAPIYOR?

Kalben Derneği İstanbul ve Kocaeli olmak üzere 2 pilot bölgede, 8 ayrı ev ve yurtta eğitim veriyor. Bugüne kadar 300 çocuğun koruyucu aile yanına yerleştirilmesini sağlayan Kalben Derneği, 86 bin saatin üzerinde çocuklara eğitim imkânı sağladı. Koruyucu aile modelinin toplumda yaygınlaşması ve koruma altında yetişen gençlerin dayanışmalarının sağlanması amacıyla kurulan Kalben Derneği, koruyucu aile modelinden yararlanmak isteyenlere ve koruma altında yetişen gençlere psiko-sosyal ve hukuki destek sağlıyor.

“KALBEN ÇOCUK KÖYÜ”NÜN TOHUMLARI ATILDI

“Bu yaz ne yaptınız? Nerelisin?” gibi soruların korunmaya ihtiyaç duyan çocuklar tarafından yanıtlanmasının zor ve ağır bir psikolojik etki yarattığını belirten Kalben Derneği Kurucu Genel Başkanı Pelin Çalışkanoğlu Ekşi, “Biz, çocuklarımızın ruhunda meydana gelen kırılmaların önüne geçebilmek için onlara anlatabilecekleri hikayeler sunmak ve ait olacakları bir köy inşa etmek için kollarımızı sıvadık. ‘Kalben Çocuk Köyü’nün tohumlarını attık. Köyümüz, 4 çocuk evi, yemekhane, kütüphane ve kapalı etkinlik alanı olmak üzere 7 ayrı binadan oluşacak. Projemize 2 çocuk evi bağışlayan Koruma Şirketler Grubu ise projemizin hayata geçmesinde en büyük yüklenicilerinden biri olarak konumlandı. Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın V. İbrahim Aracı nezdinde tüm emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Kocaeli’nde çocuklarımız için düzenlediğimiz yeni yıl partisi ile2021’in son etkinliğini yaptık. Çocuklarımızın nice yıllara neşe, huzur ve sağlık içinde girmesi için 2022’de projelerimize hız vereceğiz” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

%d